Добивате 30 Поени!

ANUA HEARTLEAF SILKY MOISTURE SUNCREAM 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Пред излегување 20/30 минути нанесете соодветна количина на лицето и вратот и сите делови од телото кои се изложени на сонце. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Water, Houttuynia Cordata Extract (300,000 ppm), Dibutyl Adipate, Propanediol, Ethylhexyl Triazone, Terephthalylidene Dicamphor Sulfonic Acid, Glycerin, Niacinamide, Caprylyl Methicone, Polymethylsilsesquioxane, Tromethamine, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Polysilicone-15, Diospyros Kaki Leaf Extract, Anastatica Hierochuntica Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Coffea Arabica (Coffee) Seed Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Panthenol, Glyceryl Stearate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Potassium Cetyl Phosphate, Methylpropanediol, Carbomer, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate Citrate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Adenosine, Polyether-1, Biosaccharide Gum-1

Опис

 Крема со заштита SPF50+PA++++ која што обезбедува силна заштита од сонце. Содржи екстракт од Houttuynia Cordata(300,000 ppm) за смирување на вашата кожа и за нега на чувствителна кожа. Исто така содржи и пантенол кој што ќе ја задржи водата во вашата кожа и ќе ја смири. Овој крем со ззаштита содржи хемиски филтри за да и понуди на кожата широк спектар на заштита. Има ефект за контрола на себум, со што може да се користи и како подлога за шминка и да го продолжи нејзиното траење. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница