Добивате 20 Поени!

ANUA HEARTLEAF QUERCETINOL PORE DEEP CLEANSING FOAM 150ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

536 на залиха

Соодветна количина од чистачот на дланки запенете со вода до созадвање на богата кремаста пена. Масирајте на лицето, а потоа темелно исплакнете со млака вода. Користете го наутро и навечер.
Houttuynia Cordata Extract (33.4%), Quercetin(10,000 ppb), Houttuynia Cordata Extract, Glycerin, Sodium Cocoyl Glycinate, Water, Sodium Lauroyl Glutamate, Coco-Glucoside, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Salicylic Acid, Butylene Glycol, Lecithin, Glyceryl Stearate SE, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Potassium Benzoate, Polyquaternium-67, Houttuynia Cordata Powder, Quercetin, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Capryloyl Salicylic Acid, Tocopherol, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate, Dextrin, Gardenia Florida Fruit Extract, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

Опис

Пена за чистење на лице збогатена со пудра од  пудра houttuynia cordata за отстранување на мртвите клетки од кожата и прочистување на порите. Има зрнеста формула која што е збогатена со глицерин за хидрирање кожата и салицилна киселина за нега на порите. Се препорачува за кожа склона кон акни. Исто така содржи и патентиран Анти-себум P (Екстракт од корен од Pueraria Lobata, екстракт од корен од Ulmus Davidiana, екстракт од лист од Pinus Palustris и екстракт од цвет на Oenothera Biennis (Вечерна јаглика)) за отстранување на вишокот себум.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница