Добивате 23 Поени!

ANUA HEARTLEAF 87 LOW PH DEEP CLEANSING WATER 500ML

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

1. Натопете козметичко памукче во мицеларната вода и нежно поминете го целото лице. 2. За отстранување на шминката од очите и усните, нежно притиснете го козметичкото памукче од 5-10 секунди за целосно отстранување на шминката. 3. Не се измива. Ако сметате дека имате потреба од плакнење, исплакнете со млака вода.
Yam wheat extract (87.26%), propanediol, polyglyceryl-4 caprate, 1,2-hexanediol, dipropylene glycol, purified water, panthenol, ethylhexylglycerin, citric acid, sodium citrate, squalane , tocopherol.

Опис

Anua Heartleaf 87 Low pH deep cleansing water, решение за нежно и ефективно отстранување на шминка. Овој уникатен производ е формулиран со Houttuyniа Cordata, кој што е одличен избор за кожата, со што го прави како производ кој што треба да го имате во вашата рутина. Со ниска pH вредност, и моќта на мицеларната вода лесно ги остранува остатоците од шминката и спф кремата. Нежна, но моќна формула која што е совршена за сензитивна кожа, која што ќе ја остави мека и нежна без иритации. Напредната мицерална технологија ќе ви пружу длабинско чистење, без никакви штетни материи, додека растителниот скваланот и пантенолот ќе ја навлажнат кожата без затегнатост по миењето.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница