Добивате 14 Поени!

ANUA HEARTLEAF 77% SOOTHING TONER MINI 40ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Houttuynia Cordata Extract(77%), Purified Water, 1,2-Hexandiol, Glycerin, Betaine, Panthenol, Saccharum Officinarum (Sugarcane) Extract, Portulaca Oleracea Extract, Butylene Glycol, Vitex Agnus-Castus Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Arctium Lappa Root Extract, Phellinus Linteus Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Apple Fruit Extract, Centella Asiatica Extract, Isopentyldiol, Methylpropanediol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Disodium EDTA

Опис

Тонер за лице кој длабоко ќе ја хидрира вашата кожа. Во својот состав надополнет е
со 77% екстракт од houttuynia cordata и 11 типа на EWG состојки кој што имаат зелена
оцена за смирување и заштита на чуствителната кожа. Има благо кисела pH вредност која
исто така помага за регулирање на влажноста и маснотиите на кожата. Овој тонер
одговара за чуствителна, проблематична кожа и кожа склона кон акни.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница