Добивате 4 Поени!

ANUA HEARTLEAF 77% SOOTHING SHEET MASK 25ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

4 на залиха

1. По чистење на лицето нанесете тонер за да ја направите кожата помека. 2. Отворето го пакувањето и ставете ја маската нежно на лицето. 3. По 10-20 минути остранете ја маската од лицето и тапкајте нежно да се впие целосно преостанатата есенција.
Houttuynia Cordata Extract, Glycerin, Water, Dipropylene Glycol, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Caprylyl Glycol, Propanediol, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Allantoin, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Ceramide NP, Glycosphingolipids, Hydrogenated Lecithin, Carbomer, Xanthan Gum, Polyglyceryl-4 Caprate, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Squalane

Опис

Лист маска збогатена со 77% екстракт од Heartleaf, за навлажнувње и смирување на чуствителната кожа. Го зголемува задржувањето на влажноста на кожата и спречува штетни влијанија од надвотешни фактори. Изработена од природен лист од микрофибер, произведен од растителни екстракти за лесно нанесување на лицето. Погодна е за сите типови на кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница