Добивате 32 Поени!

ANUA HEARTLEAF 77 CLEARPAD 160ml 70pcs

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

62 на залиха

1.По чистење на лицето, користете ја рејлефната страна од туферот за го исчистите лицето(избегнувајќи ги усните и очите) 2. Поминете по целото лице уште еднаш со мазната страна 3.Користете ги како смирувачка маска од мазната страна на иритираните делови на кожата.
Houttuynia Cordata Extract (77%), Water, Gluconolactone, Propanediol, Tromethamine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/​VP Copolymer, Ulmus Davidiana Root Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Portulaca Oleracea Extract, Centella Asiatica Extract, Madecassoside, Asiatic Acid, Asiaticoside, Madecassic Acid, Sodium Phytate

Опис

Anua Heartleaf 77% Toner Pad, се туфери изработени со екстракт од Heartleaf кој што е познат по својата антиинфламаторна моќ, овие тупфери го носат смирувачкиот допир по желба на вашата кожа. Овие туфери кои што се натопени во смирувачки тонер Heartleaf77% ќе ви помогнат во отстранување на нечистооти од кожата и затегнување на порите.
Содржи анти себум P (Екстракт од лист од Pinus Palustris, екстракт од цвет од јаглика, екстракт од корен од Ulmus Davidiana, екстракт од корен од Pueraria Lobata) кои помагаат во контрола на лачењето на себум и да ги затегнe порите. Овие туфери ќе ви овозможат и хемиски пилинг(PHA) и физички пилинг(рејлефна површина на едната страна). Може да ги користите секојдневно, за нежна екфолијација, истовремено тонирајќи ја кожата без иритација.
Почувствувајте ја освежувачката сензација бидејќи екстрактот од Heartleaf ја смирува вашата кожа и ја враќа нејзината природна сјајност. Откријте ја магијата на чистотата за блескав тен.

*Бонус совет:
Може да ги користите и како смирувачка маска со тоа што ќе ја користите мазната страна од туферите на иритираните места на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница