Добивате 34 Поени!

ANUA HEARTLEAF 70% INTENSE CALMING CREAM 50ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

Нема на залиха

Производот не е достапен

По тонирање на кожата и нанесување на серум, нанесете соодветна количина од кремата на лицето, вратот и деколтето. Масирајте ја на кожата за поефикасна апсорпција. Користете ја наутро и навечер.
Houttuynia Cordata Extract (70%), Cetearyl Alcohol, Glycerin, Cyclohexasiloxane, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Dicaprylyl Ether, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Hydrogenated Polydecene, Glyceryl Stearate SE, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Vegetable Oil, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Dipropylene Glycol, Behenyl Alcohol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Cetearyl Glucoside, Cholesterol, Xanthan Gum, Adenosine, Ceramide NP, Glucose, Water, Ethylhexylglycerin

Опис

Крема за лице која што е формулирана со 70% екстракт од Heartleaf кој што има антиинфламаторни придобивки. Исто така содржи и Ceramide NP кој во танден со пантенолот ја зајакнуваат бариерата на кожата и ја одржуваат кожата хидрирана, додека аденозинот обезбедува нега против стареење. Оваа крема е погодна за чуствителна и иритирана кожа која има потреба од смирувачки крем. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница