Добивате 27 Поени!

ANUA HEARLEAF PORE CONTROL CLEANSING OIL 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

171 на залиха

1. Испумпајте соодветна количина од маслото на дланката и масирајте на сува кожа. 2. Темелно исплакнете со млака вода.
Ethylhexyl Palmitate, Sorbeth-30 Tetraoleate, Sorbitan Sesquioleate, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyl Avocadate, Fragrance, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Tocopherol, Melia Azadirachta Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Corallina Officinalis Extract, Melia Azadirachta Bark Extract, Moringa Oleifera Seed Oil, Ocimum Sanctum Leaf Extract

Опис

Масло за чистење за лице, кое доаѓа во некомедогена формула , со масла од растително
потекло(јојоба, маслиново, масло од семки од макадемија и масло од семки од грозје).
Ова масло за чистење ефикасно ја чисти кожата од нечистотии и остатоци од шминка си
СПФ креми, оставајчи ја кожата освежена и хидрирана. Во својот состав содржи и
екстракт од heartleaf 10.000ppm кое спречува иритации на кожата. Маслото е погоден за
кожа склона кон акни, и за оние со најчуствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница