Добивате 24 Поени!

ANUA BIRCH MOISTURE BOOSTING TONER 250ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

27 на залиха

По миење на лицето со чистач нанесете соодветна количина и нежно тапкајте.
Betula Platyphylla Japonica Juice (70%), Dipropylene Glycol, Vegetable Glycerin, 1,2-Hexanediol, Methylpropanediol, Betaine, Allantoin, Cucumis Sativus (​Cucumber) Fruit Extract, Gluconic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Butylene Glycol, Gardenia Florida Fruit Extract, Isopentyldiol, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Citric Acid, Propanediol, Benzyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Raspberry Ketone

Опис

Anua Birch 70 Moisture Boosting Toner ќе ви помогне да ја подобрите вашата рутина за нега на кожата со тоа што ќе ја зајакне влажноста на кожата и ќе помогне во подмладување на кожата од внатрешните до надворешните слоеви на кожата. Тонер формулиран со 70%  вода јапонска од бела бреза, кој помага во одржување на pH рамнотежата на кожата и спречува губење на нејзината влажност. Во составот содржи пантенол и 10 вида на хијалуронски киселини за длабинско навлажнување на кожата и нејзино зајакнување. Се состои од ABC комплек на алантоин, бетаин и екстракт од краставица за смирување на чуствителната кожа и одржување на масло-вода на кожата. Овој тонер е формлиран без тестирање врз животни и е вегански производ.

Разгалете ја вашата кожа со овој тонер на Anua  и откријте ревитализиран, росен тен кој зрачи со здравје и виталност.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница