Добивате 35 Поени!

ANUA BHA 2% GENTLE EXFOLIATING TONER

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

10 на залиха

1. Нанесете со раце или на козметичко памукче и нежно избришете го лицето и вратот. 2. Нанесете еднаш на секои 2-3 дена или соодветно прилагодете го периодот на користење, во зависност од реакцијата на вашата кожа. 3. Кога се користи наутро, не заборавајте да носите заштита од сонце со SPF30 или повеќе. 4. Тонерот може да се користи на други засегнати делови од вашето тело
Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Salicylic Acid, C12-14 Pareth-12, Octyldodeceth-16, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Pentylene Glycol, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Sodium Hyaluronate, Sodium Citrate, Citric Acid, Xanthan Gum, Disodium Edta, Tocopherol, Ceramide NP, Butylene Glycol, Dimethylsilanol Hyaluronate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Hyaluro -nate, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Dimethylsilanol, Sodium Acetylated Hyaluronate, Ethylhexylglycerin

Опис

Anua тонер збогатен со 2% BHA киселина и 6 типа на церамиди, за нежно отстранување на нечистотијата, вишокот на себум и мртвите клетки, а притоа штитејќи ја оштетената бариера на кожата. Исто така содржи и хијалуронска киселина+пантенол за да ја одржи кожата влажна и хидрирана и нема да ја исуши, есктракт од чајно дрво за да ги смири црвенилото и да ја смири иритираната кожа. Овој тонер ќе ви помогне да ги исчитите порите на кожата и ја освежите уморната кожа. Без додадени мириси, тестиран за иритација на кожата, погоден е и за чуствителна кожа. 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница