4% попуст Добивате 25 Поени!

Ample N PeptideShot Ampoule 30ml

1.300ден 1.248ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

23 на залиха

Нанесете соодветна количина од ампулата по чистење и тонирање на лицето. Нежно тапкајте го на кожата за побрза и поефикасна апсорпција.
Water, Glycerin, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Alcohol, PEG-32, Biosaccharide Gum-1, Niacinamide, Trehalose, Adenosine, Acetyl Hexapeptide-8, Arginine, Panthenol, Hydrogenated Lecithin, Beta-Glucan, Dipotassium Glycyrrhizate, Helichrysum Arenarium Extract, Yeast Extract, Palmitoyl Pentapeptide-4, Pearl Extract, Dimethicone, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, 1,2-Hexanediol, Carbomer, Xanthan Gum, Titanium Dioxide, Sodium Palmitoyl Sarcosinate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Mica, Caramel, Agar, Calcium Alginate, Gellan Gum, Polysorbate 20, Propylene Glycol, Caprylyl Glycol, Glyceryl Caprylate, Phenylpropanol, Palmitoyl Oligopeptide, Lactic Acid, Polyvinyl Alcohol, Glycolic Acid, Phenoxyethanol, Fragrance, Ethylhexylglycerin, Tetrasodium EDTA

Опис

Ample N Peptide Shot Ampul е формулирана со 3 различни видови на пептиди за зацврстување на кожата и борба против фините линии. Во својот состав содржи навлажнувачки состојки, екстракт од бисер за антиоксидантна зашита, ниацинамид за дополнително зајакнување на ефектот против стареење и за намалување на хиперпигментацијата. Ампулата при нанесување лесно се впива во кожата благодарение на технологијата Micro Derma-Shot, и остава мек росен сјај за здрав изглед.

-Ниацинамид за стимулирање на природното производство на церамиди и намалување на хиперпигментација.

-Трехалоза вид на шеќер кој што привлекува вода за одржување на оптимално хидрирање

-Хексапептид-8 синтетички пептид за привлекување на влажност, за обновување на кожата и намалување на брчките. 

 

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница