Добивате 8 Поени!

Altruist Sunscreen SPF50 100ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

19 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Stearate, Octocrylene, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Ethylhexyl Salicylate, Potassium Cetyl Phosphate, Cetearyl Alcohol, Titanium Dioxide (nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Glyceryl Stearate, Tris-Biphenyl Triazine (nano), Ethylhexyl Triazone, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Aminomethyl Propanol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Phenoxyethanol, Alumina, Piroctone Olamine, Titanium Dioxide, Decyl Glucoside, Disodium Phosphate, Simethicone, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Xanthan Gum, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Silver Chloride

Опис

Висококвалитетна СПФ крема за заштита од сонце со широк спектрум на заштита со УВ рејтинг од 5 звезди (PPD 54). Оваа спф крема има широк ранг на фотостабилни УВ филтри вклучувајќи го и најмоќниот филтер: Tinosorb A2B. Оваа спф крема не само што штити од сонце туку истовремено е хидратантна крема и на кожата и дава неверојатна
хидратација и навлажнува. Хипоалергенска, некомедонска, без присуство на парфеми и парабени и водоотпорна. Брзо се апсорбира и по нанесувањето не се чувствува апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија. Оваа спф крема никогаш не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански
производ и соодветна за користење и на деца 2+.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница