Добивате 23 Поени!

Altruist Sunscreen SPF30 – 1Litre Bottle

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и телото, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Stearate, Octocrylene, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Titanium Dioxide (nano), Tris-Biphenyl Triazine (nano), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Titanium Dioxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Silica, Disodium Phosphate, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Silver Chloride

Опис

Висококвалитетна СПФ крема за заштита од сонце со широк спектрум на заштита со УВ рејтинг од 5 звезди (PPD 39). Оваа спф крема има широк ранг на фотостабилни УВ филтри вклучувајќи го и најмоќниот филтер: Tinosorb A2B. Оваа спф крема брзо се апсорбира во кожата, воопшто не е леплива и истовремено покрај висока заштита од УВ зраци и пружа на кожата темелна хидратација и навлажнување.Оваа спф крема никогаш не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански производ. Некомедонска, водоотпорна, хипоалергенска и без присуство на парфеми и парабени.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница