Добивате 19 Поени!

Altruist Sunscreen Face Fluid SPF50 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

31 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Octocrylene, Niacinamide, Dimethicone, Potassium Cetyl Phosphate, Titanium Dioxide (Nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Panthenol, Bis- Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Aminomethyl Propanol, Ethylhexyl Triazone, Phenoxyethanol, Tris-Biphenyl Triazine (Nano), Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Alumina, Titanium Dioxide, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Simethicone, Piroctone Olamine, Decyl Glucoside, Silver Chloride, Butylene Glycol, Disodium Phosphate, Xanthan Gum, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Propylene Glycol

Опис

Навлажнувачка, хидратантна и антиоксидативна спф крема со УВ рејтинг од 5 звезди (PPD 54). Обезбедува широк спектрум на заштита против УВА и УВБ зраците, надминувајќи ги пропишаните ЕУ стандарди. Оваа спф крема е збогатена со Витамин Е за да спречи целуларно оштетување од УВ индуцираните слободни радикали и реактивни оксигени. Формулата на оваа спф крема е дизајнирана за сензитивна кожа и да помогне во намалување на ракот на кожата и предвременото стареење на кожата.
Хипоалергенска, некомедонска, без присуство на парфеми и парабени и водоотпорна. Брзо се апсорбира и по нанесувањето не се чувствува апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија. Оваа спф крема никогаш не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански производ.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница