Добивате 9 Поени!

Altruist SPF30 Sunscreen 200ml tube

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

21 на залиха

Нанесете соодветна количина од оваа СПФ крема, на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20 минути пред излегување. Реаплицирајте на секои 2/3 часа. Избегнувајте контакт со очи.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Stearate, Octocrylene, Glycerin, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Titanium Dioxide (nano), Tris-Biphenyl Triazine (nano), Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Panthenol, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Decyl Glucoside, Xanthan Gum, Piroctone Olamine, Titanium Dioxide, Sodium Cetearyl Sulfate, Silica, Disodium Phosphate, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Silver Chloride

Опис

ALTRUIST SUNSCREEN SPF30 е висококвалитетна СПФ крема со широк спектар на заштита од сонце со 5 ѕвезди УВА рејтинг (PPD 39). Оваа веганска спф крема има широк ранг на фотостабилни УВ филтри вклучувајќи го и најмоќниот филтер Tinosorb A2B. Оваа спф крема не само што штити од сонце туку истовремено е хидратантна крема и на кожата и дава одлична хидратација и навлажнување.
Некомедогена, хипоалергенска и водоотпорна крема, што брзо се апсорбира и по нанесувањето не се чувствува апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија, воедно не содржи парфеми и парабени, не е тестирана врз животни и е безопасна по коралите (coral friendly),
Соодветна е за користење и на деца (2+ год.), наменета за сува и сензитивна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница