Добивате 11 Поени!

Altruist Moisturising Fluid 0.5% Hyaluronic Acid 50ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

33 на залиха

Оваа навлажнувачки и хидратантен флуид може да се користи и како дневна но и како ноќна крема.
Aqua, Dimethicone, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Butyrospermum Parkii Butter, Dicaprylyl Carbonate, Urea, Cetearyl Alcohol, Cetyl Dimethicone, Glyceryl Stearate, Panthenol, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Citric Acid, Xanthan Gum, Decylene Glycol, Potassium Lactate, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Titanium Dioxide, Silver Chloride, Propylene Glycol

Опис

Оваа крема е дизајнирана да создаде младолик и блескав изглед на кожата по пат на користење хијалуронска киселина со мала молекуларна маса која навлегува длабоко во епидермисот. Збогатена со глицерин, уреа и ши путер со цел да го подобри и зголеми дејството на природните навлажнувачки фактори на кожата. Лесната формулација ја прави прекрасна навлажнувачка и хидратантна крема која може да се користи и како дневна но и како ноќна крема. Оваа крема никогаш не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански производ.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница