Добивате 10 Поени!

Altruist Invisible Sunspray SPF50 200ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

Испрскајте на деловите од телото кои сакате да ги заштитите, почекајте да се исуши, нанесете неколку пати и протријте во кожата. Реаплицирајте почесто.
Alcohol Denat., Butane, Propane, C12-15 Alkyl Benzoate, Octocrylene, Isopropyl Palmitate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Triazone, Diethylhexyl Butamido Triazone, Acrylates / Octylacrylamide Copolymer, Panthenol, Tocopheryl Acetate, Isobutane.

Опис

Висококвалитетен СПФ спреј за заштита од сонце со широк спектрум на заштита (УВА и УВБ) 50 СПФ. Овој спф спреј има широк ранг на фотостабилни УВ филтри. Соодветен за секојдневно користење како за возрасни, така и за деца. Ултра лесен за нанесување, само испрскајте и протријте во кожата. Хипоалергенски, некомедонски, без присуство на
парфеми и парабени и водоотпорен. Брзо се апсорбира и по нанесувањето не се чувствува апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија и не остава бели траги.
Овој спф спреј никогаш не е тестиран на животни (cruelty free), безопасен по коралите (coral friendly), вегански производ.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница