Добивате 18 Поени!

Altruist Family Sunspray SPF50 250ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

64 на залиха

Нанесете соодветна количина од спрејот, на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20 минути пред излегување. Реаплицирајте на секои 2/3 часа. Избегнувајте контакт со очи.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Glycerin, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Salicylate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Hexylene Glycol, Diethylhexyl Butamido Triazone, Ethylhexyl Triazone, Sodium Stearoyl Glutamate, Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, Microcrystalline Cellulose, Caprylyl Glycol, Cetearyl Alcohol, Decylene Glycol, Glyceryl Stearate, Tocopheryl Acetate, Ethylhexylglycerin, Cellulose Gum, Xanthan Gum, Sodium Hydroxide, Tocopherol

Опис

ALTRUIST FAMILY SUNSPRAY SPF50 доаѓа во форма на спреј, со широк спектар со 5 ѕвезди УВА заштита од сонце (PPD 48), создаден од дерматологот д-р Ендру Бирни што лесно се применува каде и да сте. Овој поќенаменски спф спреј заменува повеќе производи кога сте на плажа особено и обезбедува висока УВА и УВБ заштита. Овој вегански производ, не содржи мирис и парабени, не е тестиран врз животни, безопасен е по коралите (coral friendly) и е водоотпорен. Спрејот е наменет за целото семејство, вклучително бебиња (+6 месеци) и деца., за сите типови на
кожа, особено за чувствителна кожа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница