Добивате 9 Поени!

Altruist Dry Skin Repair Cream 200ml

Достапност

Он-лајн
City Mall
Аеродром

41 на залиха

Нанесувајте секојдневно, особено на сувите делови по миење за максимални бенефити. Користете ја како крема за раце исто така да спречите иритантен контактен дерматитис. Избегнувајте ги очите и сензитивните делови.
Aqua, Urea, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Alcohol, Dicaprylyl Ether, Ethylhexyl Stearate, Dimethicone, Sodium Stearoyl Glutamate, Potassium Lactate, Titanium Dioxide, Lactic Acid, Cetyl Dimethicone, Piroctone Olamine, Bisabolol, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Silver Chloride, Propylene Glycol

Опис

Внимателно балансиран заштитен крем кој помага во зајакнување на кожната бариера, обновување на функцијата на природната бариера и спречува губење на влажност од кожата. Формулирана со уреа и глицерин за обновување, омекнување и намалување на грубата и сува кожа без никаква иритација и тоа по пат на навлажнување, оздравување и зголемена хидратација. Формулирана за сите оние кои се справуваат со псоријаза, егзема, дерматитис и сува, груба или скалеста кожа. Хипоалергенска, некомедонска, без присуство на парфеми и парабени и водоотпорна. Брзо се апсорбира и по нанесувањето не се чувствува апсолутно никакво чувство на лепливост и тешкотија. Оваа крема никогаш не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански производ.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница