25% попуст Добивате 10 Поени!

Altruist Cleansing Foam 150ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

41 на залиха

1. Запенете соодветна количина од чистачот со вашите дланки со малку топла вода. 2. Масирајте го вашето лице нежно со пената со кружни движења. 3. Исплакнете темелно со млака вода.
Aqua, Propylene Glycol, Glycerin, Alcohol Denat., PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Sodium Cocoyl Glutamate, Salicylic Acid, Disodium Cocoamphodiacetate, Sodium Chloride, Citric Acid, Coco-Glucoside, Glyceryl Oleate, Allantoin

Опис

ALTRUIST CLEANSING FOAM 2% SALICYLIC ACID 150ML, чистач за лице со 2%
салицилна киселина. Формулиран за комбинирана/масна кожа, од дерматолог д-р Ендру
Бирни. Овој чистач е без мирис, вегански и е идеален за кожа склона кон акни бидејќи
салицилната киселина ги чисти порите од нечистотиите и го намалува производството на
себум. Нежно ја чисти кожата, ги отстранува сувите и мртвите клетки од кожата оставајќи
ја кожата чиста и свежа.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница