Добивате 18 Поени!

Altruist Anti-Redness & Pigmentation SPF50 30ml

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

34 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Aqua, C12-15 Alkyl Benzoate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Stearate, Titanium Dioxide, Octocrylene, Glycerin, Potassium Cetyl Phosphate, Butylene Glycol, Aluminum Starch Octenylsuccinate, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide (nano), Phenylbenzimidazole Sulfonic Acid, CI 77492, Panthenol, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Isopropyl Myristate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Tris-Biphenyl Triazine (nano), Ethylhexyl Triazone, Ruscus Aculeatus Root Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Yeast Protein, Acrylates/Ammonium Methacrylate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Xanthan Gum, Aminomethyl Propanol, Escin, Ammonium Glycyrrhizate, Triethyl Citrate, Phenoxyethanol, Sodium Citrate, Decyl Glucoside, Simethicone, Alumina, Diethylhexyl Sodium Sulfosuccinate, Disodium Phosphate, Piroctone Olamine, Caprylyl Glycol, Propylene Glycol, Silver Chloride, CI 42090 CI 47005, CI 77499, CI 77491

Опис

Altruist Anti-Redness & Pigmentation е висококвалитетен навлажнувач и дневна крема со широк спектрум на за штита СПФ 50 и УВ рејтинг од 5 звезди со дополнителна заштита против видлива светлина (сина енергетска светлина). Altruist Anti-Redness & Pigmentation има зелена боја и е дизајнирана особено за хиперсензитивната кожа и кожа склона на црвенила и иритации, обезбедувајќи инстантно и нежно подобрување на кожата со долгорочен ефект. Во оваа спф крема комбинирани се технологијата за покривање на несовршеностите и комплекс од растенија кои имаат дејство за намалување на црвенилото. Го изедначува тенот со светло кафен финиш. Altruist Anti-Redness & Pigmentation е одличен избор за сите оние кои се справуваат со розацеа, проблематична кожа склона на акни, сензитивна зацрвенета кожа и црвенила настанти од лузни, пигментација на лице, хормонално предизвикана пигментација (мелазма/холазма). Без присуство на парфеми и некомедонска. Оваа спф крема никогаш
не е тестирана на животни (cruelty free), безопасна по коралите (coral friendly), вегански производ.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница