30% попуст Добивате 20 Поени!

Abib Quick Sunstick Protection Bar SPF50+ PA++++ 22g

1.449ден 1.014ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

21 на залиха

Нанесете соодветна количина од кремата/стикот на лицето и деловите од телото изложени на сонце, 20/30 минути пред излегување. Реаплицирајте на 2/3 часа.
Octyldodecanol, Butylene Glycol Dicaprylate/Dicaprate, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Dibutyl Ethylhexanoyl Glutamide, Dibutyl Lauroyl Glutamide, Diisostearyl Malate, Ethylhexyl Salicylate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Dextrin Palmitate, Octocrylene, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Glycerin, Water, Butylene Glycol, Saccharide Isomerate, Maltodextrin, Hydrolyzed Vegetable Protein, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Ethyl Hexanediol, Ceramide NP, Citric Acid, Sodium Citrate, Ethylhexylglycerin, Phenoxyethanol

Опис

Стик со заштита SPF50+PA++++, формулиран со хемиски филтри, лесна нелеплива
формула за лесно нанесување на кожата, по нанесување кожата е со природен финиш
без леплив слој. Може да се реаплицира повеќе пати после шминка за континуирана
заштита. Во својот состав содржи Acacia Peptide и церамиди за зајакнување на бариерата
на кожата, природни смирувачки состојки како алое и краставица за смирување и
негување на кожата.

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница