10% попуст Добивате 23 Поени!

A.H.C Premier Ampoule in Eye Cream 40ml

1.290ден 1.161ден

Достапност

Центар
Аеродром
City Mall
Он-лајн

Нема на залиха

Производот не е достапен

За околу очи: нанесете соодветна количина на пределот околу очите и тапкајте со прстите за подобро да се апсорбира. За третман на лице: како последен чекор нанесете соодветна количина на лице и тапкајте за подобра апсорпција.
Collagen extract, glycerin, dipropylene glycol, caprylic/capric triglyceride, hydrogenated polyisobutene, hydrogenated polydecene, niacinamide, caprylic/capric/succinic triglyceride, Phenyl Trimethicone, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Purified Water, Cyclohexasiloxane, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Glyceryl Stearate SE, Betaine, Cetyl Alcohol, Panthenol, Huangbap Tree Bark extract, kelp extract, nasturtium leaf extract, golden extract, malt extract, hydrogenated lecithin, oil palm oil, green tea water, sodium hyaluronate, macadamia seed oil, coconut palm oil, collagen, polyglyceryl-10ml State, Cetearyl Olive, Sorbitan Olive, Polyglyceryl-10 Laurate, C15-19 Alkane, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Shea Butter, Polyacrylate-13, Behenyl Alcohol, Sodium Stearoyl Glutamate, Vinyl Dimethicone, Polyglyceryl-10 Stearate, Jojoba Ester, Butylene Glycol, Myristyl Myristate, Sunflower Seed Wax, Sucrose Polystearate, Xanthan Gum, Candida Bombicola/Glucose/ Methyl Rape Seedate Fermented Product, Adenosine, Ethylhexyl Palmitate, Cholesterol, Disodium EDTA, Sorbitan Isostearate, Ceramide NP, Polyglycerin-3, Green Wattle Flower Wax, Poloxamer 188, Fructooligosaccharides, Propanediol, Olive Oil Unsaponifiables, Sodium Laurate, Beta-Glucan, Carbomer, Lauric Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Gold, Lactobacillus/(Hwangchil Tree/Arabian Jasmine Flower) Extract Fermentation and Filtration Water, Madecassoside, Hyaluronic Acid, Cyanocobalamin, Tocopherol, C10-18 Triglyceride, Cetyl Palmitate, Palmitoyl Pentapeptide-4, Ascorbic Acid, Polyurethane-15, Acrylates/C10 -30 alkyl acrylate crosspolymer, tromethamine, polyglyceryl-10 oleate, polyurethane-11, phytosteryl/behenyl/octyldodecyllauroyl glutamate, fragrance, hydroxyacetophenone, ethylhexylglycerin, pentylene glycol

Опис

AHC’s Premier Ampoule In Eye Cream  е производ кој што е научно формулиран за нега на брќки со Т4 колаген кој помага во намалувањето на  брчките за помладешки изглед. Оваа крема за околуочно подрачје обезбедува длабока хидратација за измазнување на фините линии, а истовремено ја осветлува кожата, ја прави помазна и поздрава. Соддржи 4 типа на колаген, состојки од златно масло, пептиди, хијалуронска киселина и витамин Ц. Оваа ампула/крема, изобилува во својот состав со колаген идентичен како оној што се наоѓа во човекот:

тип1: содржи 90% од колагенот што се наоѓа во човековото тело

тип3: колаген кој што го има во мускулните артерии и органи на човекот

тип4: колаген кој што ко има во слоевите на кожата

тип11: овој колаген е локализиран во ткивата кои го содржат колаген тип1

Како се користи


X
0
    Корпа
    Кошничката е празнаПродавница